You're browsing as a guest. Sign up to join the conversation, share your grows, and get help from thousands of fellow growers — it's free and takes less than a minute.
This is another relived topic from last year. However there are a lot of new folks here, So I'll ask the same question.
How much do you grow for your personal use and how much does it cost per ounce.
I grow 2 crops which yields about a pound each. I smoke 2 ozs. per month. Based on last years...
I have been using a Vaporizer almost exclusively for almost 2 years. Who else users them ? Also who uses ABV (already been vaped) for making Brownies ?
Today I'm harvesting my G13 Haze, and that will complete my crop for 2017. I will check back in about October to start the 2018 crop. I will start with my freebee seeds from Seedsman. 3 Skunk #1 and 1 Pineapple Chunk 'till then.
"May all your grows be awesome and all your Hermies be Eunuchs."
Here is my 4 week old G13 Haze. I'm training one of them a little different then the rest. I wanted a 8 pointed star, but I screwed up and topped the 3rd node instead of the 4th. I gave it a little haircut this morning.
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.